Zasady współpracy między Klientem a psychoterapeutą
- Konsultacja wstępnaPsychoterapię poprzedza konsultacja (1–2 spotkania), podczas której określane są trudności Klienta, cele terapii, częstotliwość spotkań, przewidywany czas trwania procesu oraz zasady współpracy.
- Rezerwacja pierwszej wizytyPrzed pierwszym spotkaniem wymagana jest przedpłata w wysokości 50% kosztu wizyty, dokonywana przelewem na konto lub za pomocą BLIK na numer telefonu 698108205.
Brak wpłaty skutkuje anulowaniem zarezerwowanego terminu.
Przedpłata nie podlega zwrotowi w przypadku odwołania wizyty na mniej niż 48 godzin przed umówionym terminem. - Organizacja sesji psychoterapeutycznych
- Sesje odbywają się regularnie, zazwyczaj raz w tygodniu.
- Czas trwania jednej sesji wynosi 60 minut.
- Koszt sesji określony jest w aktualnym cenniku.
- Zaległości w opłatach uniemożliwiają umówienie kolejnej sesji.
- Zasady odwoływania wizyt i spóźnienia
- W przypadku konieczności odwołania spotkania Klient zobowiązany jest do poinformowania terapeuty co najmniej 48 godzin przed planowaną wizytą.
- Odwołanie spotkania na mniej niż 48 godzin przed jego terminem skutkuje obowiązkiem uiszczenia 100% opłaty za sesję, niezależnie od przyczyny nieobecności.
- Zmiana terminu wizyty nie wiąże się z dodatkowymi kosztami, o ile nastąpi z minimum 48-godzinnym wyprzedzeniem. W przeciwnym wypadku traktowana jest jak rezygnacja z wizyty.
- W przypadku spóźnienia się Klienta sesja nie zostaje przedłużona.
- Warunki uczestnictwa w sesji
- Przed rozpoczęciem spotkania Klient zobowiązany jest wyciszyć telefon oraz wyłączyć wibracje w telefonie i smartwatchu.
- W przypadku objawów infekcji (gorączka, kaszel, katar, duszności itp.) Klient powinien odwołać sesję lub skorzystać z formy online.
- Prawa Klienta
- Klient ma prawo zadawać pytania dotyczące kwalifikacji, wykształcenia oraz doświadczenia terapeuty.
- Klient może nie zgadzać się z opinią terapeuty, odmówić odpowiedzi na pytania lub uczestnictwa w określonych technikach terapeutycznych.
- W każdej chwili Klient ma prawo zakończyć terapię lub poprosić o zmianę terapeuty, informując o tym aktualnego terapeutę.
- Obowiązki terapeuty
- Terapeuta zobowiązany jest do zachowania tajemnicy zawodowej oraz pełnej dyskrecji dotyczącej przebiegu terapii i danych osobowych Klienta.
- Z tajemnicy zawodowej terapeuta może zostać zwolniony jedynie w sytuacjach, gdy istnieje zagrożenie życia lub zdrowia Klienta bądź osób z jego otoczenia oraz w przypadkach określonych przepisami prawa.
- Terapeuta zobowiązuje się do rzetelnej pracy, stosowania sprawdzonych metod terapeutycznych oraz regularnego poddawania swojej pracy superwizji.
- W razie konieczności zmiany terminu spotkania terapeuta zobowiązany jest poinformować o tym Klienta i zaproponować nowy termin.
- Terapeuta ma prawo odmówić prowadzenia terapii, jeśli Klient narusza jego dobro osobiste, obraża go, stosuje przemoc słowną lub łamie ustalenia kontraktu.
- Terapeuta może również odmówić terapii w przypadku uznania, że nie posiada odpowiednich kompetencji do pracy z danym problemem – wówczas zobowiązany jest do poinformowania Klienta i wskazania innego specjalisty lub placówki.
- Współpraca z innymi specjalistamiW przypadku równoległego leczenia Klienta przez innych specjalistów (np. psychiatrę), terapeuta udostępnia niezbędne informacje wyłącznie za wyraźną zgodą Klienta.
Wspieram i inspiruję do zmiany, pozostawiając ODPOWIEDZIALNOŚĆ za jej wprowadzenie po stronie klienta. W terapii towarzyszę w indywidualnym procesie, oferując bezpieczną przestrzeń, uważność i odpowiednie narzędzia. To klient decyduje o kierunku i tempie swojej zmiany.