Terapia jest stworzona po to, żeby uwolnić wrodzoną mądrość i piękno duszy

~ John C. Pierrakos

3

Ewa Furs-Januszkiewicz

Psychoterapeutyczna praca z ciałem

Jelenia Góra
Umów wizytę

Moja Filozofia

Własne doświadczenia życiowe sprawiły, że zaczęłam szukać powiązań między stanem ludzkiego umysłu, jego myślami, a stanem napięcia ciała. Kształcąc się w Analizie Bioenergetycznej poczułam szacunek do mądrości i do mechanizmów samoregulacji ciała. Ubolewam, że tak mało osób jest świadomych potencjału, jaki posiada. Zdecydowałam się na kształcenie w tym kierunku, by nie tylko z pasją, ale również odpowiedzialnie i profesjonalnie, pomagać ludziom żyć w harmonii ze swoim Ciałem i Duszą.

Moja Filozofia

W pracy terapeutycznej stosuję zarówno klasyczne nurty psychoterapeutyczne, jak psychoanaliza czy psychoterapia dynamiczna, gdzie prowadząc rozmowę z pacjentem szukam nieuświadomionych schematów, zapomnianych doświadczeń, przeżytych traum, które należy uwolnić poprzez odpowiednio wspierającą rozmowę. Jednak moje doświadczenie pokazuje, że największą wartość terapeutyczną daje synergia podejścia klasycznego i technik opartych na pracy z ciałem.

Moja Filozofia

Pracuję nad uwolnieniem skumulowanych emocji, które zalegają w zastygniętym ciele prowadząc do napięć i blokad, które mają bezpośredni wpływ na układ nerwowy, a przez to na postrzeganie rzeczywistości i odczuwane samopoczucie. Terapia często rozpoczyna się ćwiczeniami bioenergetycznymi, które mają na celu uwolnienie się ze „zbroi” blokad i napięć po to, by odzyskać kontakt z ciałem.

W jaki sposób pomagam

Psychoterapeutyczna praca z ciałem

Psychoterapeutyczna praca z ciałem

Psychoterapia poprzez ciało łączy tradycyjną konwersacyjną psychoterapię z pracą z ciałem. Jest to głęboko transformująca metodą, która prowadzi do uzdrowienia wewnętrznych ran i pozwala żyć z większą pasją, przyjemnością, kreatywnością i autentycznością.

TRE™

TRE™ (Tension Releasing Excercises)

Metoda polegająca na uruchomieniu w ciele, za pomocą sekwencji ćwiczeń, wibracji neurogenicznych. Mimowolne ruchy pozwalają odzyskać równowagę w układzie nerwowym, uwalniając od starych wzorców i technik obronnych, które ciało i mózg używały w stresujących i traumatycznych sytuacjach.

Ćwiczenia bioenergetyczne

Ćwiczenia bioenergetyczne

Celem ćwiczeń bioenergetycznych jest uwolnienie się ze „zbroi” blokad i napięć po to, by odzyskać kontakt z ciałem. Kiedy odblokujemy ciało i poczujemy naszą „pierwotną naturę”, otworzymy się na miłość i witalność, odzyskamy umiejętność kochania, uwolnimy seksualność i ekspresję.

Sesje regresyjne

Sesje regresyjne

Regresja niehipnotyczna to metoda terapii prowadzonej w zmienionym stanie umysłu (nie w hipnozie), podczas której klient zachowuje świadomość siebie, doświadczając równocześnie wglądu w pamięć podświadomą. Regresja pozwala na wydobycie ukrytych wspomnień z wczesnego okresu dzieciństwa lub z poprzednich wcieleń. Sesje regresyjne pomagają w uleczeniu starych urazów emocjonalnych, pozbyciu się niezrozumiałych lęków, fobii, obsesji. Pozwalają głębiej poznać i zrozumieć siebie, rozwiązać istniejące problemy karmiczne, a także otwierają percepcję na inne wymiary rzeczywistości.

Co mówią inni

Agnieszka

„Dziękuję za bezpieczne otwarcie drzwi do kolejnego wymiaru rzeczywistości, ogromną wiedzę i intuicję a przede wszystkim akceptację, wsparcie i serce.”

Psychoterapeutyczna praca z ciałem